Nebelung

Nebelung

je vzácné plemeno domácí kočky. Nebelungs mají dlouhé tělo, zelené oči, dlouhou a hustou srst. Jméno Nebelung – zřejmě z německého slova (Nebel – mlha) a středověké germánské ságy, Píseň o Nibelunzích – je možná odvozen z  hedvábně modro-šedý kabát kočky.

Nebelung ve světě 

Nebelung je poměrně nové plemeno, s chovateli v Americe, Kanadě, Rusku a Evropě.

Vlastnosti

Nebelung oči jsou žlutozelená až zelená

Pokud jde o Nebelung, rozhodující slovo je dlouhý: dlouhý, elegantní krk a tělo, dlouhé nohy, dlouhá srst, a dlouhý ocas. Mírně oválné oči jsou živé zelené barvy, nebo někdy žluto-zelené. Velké, špičaté uši sedí na vrcholu modifikované klínovité hlavě, která jsou více než špičaté zaoblené. Celkový vzhled je dlouhé, robustní, dobře osvalněná kočka. Měkký srst je hedvábná,krásná šedá barva až stříbrná.  Srst na ocase je delší, než na těle. Chomáče srsti se nacházejí za ušima a i mezi prsty. Srst dosahuje svého plného rozvoje, když je kočce přibližně dva roky. Životnost Nebelung je 16+ let.

Nebelung váží 3,5 kg až 6,5 ​​kg.

Charakteristika

Nebelung kočky jsou temperamentní, hravé, přítulné, dobromyslné, a inteligentní.

Kočka a osobnost a nemusí vždy odrážet relativně vysokou míru inteligence. Navzdory skutečnosti, se jedná o aktivní kočku, může žít velmi dobře v interiéru. Nebelungs dávají přednost své vlastní rodině a často udržují vzdálenost od cizích lidí. Mají tendenci se spojit s pár lidmi, je milující a věrné po celý život. Je však kočka, která ráda přijímá společnost od rodiny nebo jiného kočky.

Mnoho majitelů těchto Nebelung koček tvrdí, že umí jednat jako psi. Je extrémně loajální k jejich majitelům a rodině. Ráda sedí v klíně a nechá se hýčkat, a bude následovat oddaně svého oblíbeného člověka z místnosti do místnosti. Je to kočka, která má ráda rutinu a může vyžadovat nějaký čas, aby se přizpůsobily změnám v domácnosti.

 

fotografie zde


Standardy chovu
TICA norma
PVRA / CAA norma
Jiní WCF

zdroj: wikipedie