Exotická kočka

Exotická kočka

Toto plemeno vzniklo v 60. letech 20. století v Americe zkřížením americké krátkosrsté a perské kočky, vyšlechtili nový druh krátkosrsté perské kočky. Exotická kočka patří k mírným a vyrovnaným plemenům, je zvědavá a chytrá a dobře se snáší s dětmi.

Povahově vyrovnaná kočka
Přítulná, předoucí kočka
Pracovitá, společenská kočka
Plyšová, stále upravená kočka
Postelová kočka

Poměrně velká, zavalitá kočka s malým nosem, velkýma kulatýma očima, s výrazem mrkací panenky a hustým plyšovým kožíškem.

Toto plemeno vzniklo kolem roku 1970 křížením perských koček s americkými krátkosrstými a barmskými kočkami. Cílem amerických chovatelů bylo zlepšit stavbu těla a kostí, ale především získat stříbřitou americkou kočku. Tato barva se v té době vyskytovala pouze u peršanek. Na druhé straně mělo toto křížení přinést hnědé, čokoládové zbarvení u peršanů.

Exotická kočka je ideální pro toho, komu se líbí velké kulaté oči peršanek, ale nemá čas je denně česat. Kočky je potřeba často česat.

Jsou to kočky vhodné pro toho, kdo nemá rád příliš temperamentní malé kočky, které stále někde šplhají a skáčou. Exotická kočka je hodný, klidný, komunikativní kamarád, který má rád plný talířek dobrého jídla, pohodlné křeslo na spaní a přítomnost svého milovaného pánečka.

 

fotografie zde