Australian Mist

Australian Mist (dříve známý jako skvrnitá Mist)

je plemeno z kočky vyvinuté v Austrálii.

Historie 

Toto plemeno byl vyvinut Truda Straede v Austrálii v roce 1976. Toto plemeno vzniklo zkřížením barmské, habešské, a různé domácí krátkosrsté kočky, vznikla krátkosrstá kočka a skvrnitá srst. Název byl změněn z “Skvrnitý Mist” na “Australian Mist” v roce 1998, kdy bylo přijato v rámci plemene.

Vlastnosti

Australský Mlhy jsou střední krátké chlupy, kočky s kulatou hlavou a velké oči. Srst je velmi krátká. Australské Mists nevyžadují mnoho kartáčování, protože ztratí trochu chlupů. Kočky mají tři aspekty: na základní barvu, která je bledší než vzor; vzor; a vzhled “zamlžený závoj”, způsobené náhodným barevných zbarvením. Nohy a ocas mají tmavé barevné pruhy, a na obličeji a krku mají také pruhy stejné barvy. Jejich délka života je 15-18 let. 

Povaha

Australský Mist jsou tolerantní k manipulaci.  Koťata jsou živé, ale mají jich méně. Australský Mist může jsou vynikající domácí kočky, které také milují přírodu. Některé australské Mlhy mohou být trénovány na procházky na vodítku. Kočky a koťata tohoto plemene zapadat do snadno do rodiny se psy a kočkami. 

Jako relativně nové plemeno, většina australských Mist chovatelské stanice jsou v Austrálii; Nicméně, existuje několik ve Velké Británii, a některé kastrované kočky byly dovezeny do Ameriky a několika dalších zemích. Do Anglie se chod dostal  v únoru 2007.  Část chovu koček byla odeslána do Norska, kde dva chovatelé se v současné době pracují, aby byla uznána Fife.

Plemeno Stav přijetí

Toto plemeno je přijata pro stav šampionátu World Cat Federation. Byla přijat na mistrovství v TICA (Mezinárodní asociace Cat) dne 1. května 2014. Tím získalo předběžné uznání  Spojeného království Rada guvernérů Cat Fancy(GCCF) v říjnu 2011. Australský Mist oslavil 20 let jako mistrovské plemene v Austrálii v roce 2006.

 

fotografie zde


lternativní jména Skvrnitý Mist
Původ Austrálie
Standardy chovu
Jiní WNCA

zdroj: wikipedie